Kolekcja Infinity marki Porada – doskonałość nieskończoności

Kolekcja Infinity włoskiej firmy PORADA składa się ze stołów do jadalni oraz stolików kawowych różnej wielkości, o blatach owalnych, okrągłych, eliptycznych lub prostokątnych. Każdy model jest połączeniem trzech materiałów: szlachetnego, litego drewna, metalu i hartowanego szkła. 

Każdy zamiast zwykłych nóg ma pod blatem piękną formę, zdającą się nie mieć początku ani końca: jak wyrzeźbiony w jednej kłodzie drewna znak nieskończoności. To on dał kolekcji nazwę: Infinity.

Niezwykły projekt designera Stefano Bigi to mebel, który we wnętrzu skupia na sobie całą uwagę: jest rzeźbą, a nie jedynie praktycznym sprzętem. 

Najważniejsza część każdego stołu to płynna forma z ręcznie wygładzonego, litego drewna. Patrzymy na Infinity myśląc: jak, u licha, to jest zrobione?! Podwójną wstęgę Moebiusa, matematyczny znak nieskończoności, łatwo narysować, ale wyciągnąć ją – jak wijącą się wstążkę – ze zwykłej deski? 

W fabryce PORADA doświadczeni mistrzowie korzystają z obróbki surowego drewna pod ciśnieniem, w ultranowoczesnych maszynach – by na koniec, tworząc designerski mebel, użyć tradycyjnych drewnianych łączy, strugów, pilników i papieru ściernego. Oraz niezawodnych, najważniejszych narzędzi: wprawnego oka i precyzyjnych dłoni stolarza-artysty. 

3 thoughts on “Kolekcja Infinity marki Porada – doskonałość nieskończoności”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.