Przedstawiamy designera – Stefano Bigi

Krzesło to coś więcej niż siedzisko na czterech nogach 

 

Stefano Bigi, rocznik 1974 r., dorastał pomiędzy Francją a Włochami. Wychowanie w kręgu dwóch kultur zaowocowało szczególną wrażliwością na elegancję piękno. Absolwent akademii sztuki, karierę zawodową zaczął jako projektant stron internetowych. Od kilkunastu lat Stefano Bigi z powodeniem zajmuje się projektowaniem mebli: najpierw były sofy, przedmioty dekoracyjne, wreszcie coś, co stało się jego prawdziwą pasją: krzesła. 
Od 2005 r. projektuje także przedmioty dekoracyjne i robi to jako właściciel własnej pracowni w Mediolanie: Helldesign Stefano Bigi.
„Design jest dla mnie niekończącym się poszukiwaniem równowagi pomiędzy estetyką i wygodą, formą i funkcją. Staram się wyzwalać emocje, zapraszać ludzi do wypróbowania moich mebli, kiedy je zobaczą. Moje poszukiwania wychodzą naprzeciw tym użytkownikom, którzy lekceważą sztywne reguły i uniformizację, mają własne upodobania i potrzeby. Projektuję meble dla ludzi, którzy widzą w nich coś więcej niż siedzisko czy legowisko na czterech nogach. Nie mam ambicji, by moje prace trafiły do muzeów. Wymyślam sprzęty, wśród których chce się żyć i które mają wieść własne życie w domach swoich właścicieli. Ich krągłe, harmonijne formy zawsze mają tworzyć szczególne, środowisko – wydzielać osobną przestrzeń, rozdzielać miejsca o różnym przeznaczeniu, tworzyć przyjazny kąt dla konkretnej osoby. Meble do domu nie mogą nikogo krępować, powinny stanowić spełnienie ludzkich marzeń. 
Komfort użytkowania jest absolutnym topie wyznawanych przeze mnie wartości. Zapewnienie użytkownikowi komfortu przywiązuje go do mnie: sprawia, że nabywca moich mebli wraca. Krzesło czy stół nie jest wyłącznie moim designerskim dziełem: to efekt współpracy pomiędzy projektantem i rzemieślnikami, pracujacymi w fabryce, pomiędzy ideą a technicznymi możliwościami. Ciągłe dążenie do pogodzenia innowacyjności z praktycznością to mój napęd, on mi pozwala stale poszerzać horyzonty”. 
Stefano Bigi jest m.in. autorem kolekcji mebli Infinity dla marki PORADA

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *