TOP STICKS i FLAT, nowe serie lamp marki Vibia!

Kolekcja opraw TOP od VIBIA zaprezentowana w ubiegłym roku podczas targów w Mediolanie – właśnie wchodzi do sprzedaży. Jej autorem jest uznany duet projektantów z Katalonii Davida Ramosa i Jordiego Bassolsa (https://www.ramos-bassols.com/ ). 

TOP to seria lamp ściennych (kinkietów) i sufitowych (plafonów) o oszczędnej, minimalistycznej wręcz formie, oświetlających przestrzeń światem odbitym.

Oprawa od przodu wygląda jak oko – tworzą je dwa współśrodkowe koła: większe („tęczówkę”)  tworzy jasny reflektor – który oświetlany jest diodami LED schowanymi pod powierzchnią mniejszego koła („źrenicą”), w centralnym punkcie oprawy – nieznacznie oddalonego od powierzchni lampy (maksymalna wysokość oprawy to 11,5 cm).  Do wyboru mamy 4 rozmiary kinkietów (średnica od 17 do 90 cm) oraz  2 rozmiary plafonów (60 i 90 cm). TOP może występować w 4 kolorach (białym, oraz w jasnych odcieniach: różowego, niebieskiego i zielonego).Lampy wykonane są z aluminium i szkła.

W ramach kontynuacji współpracy VIBIA  ze światowej sławy projektantem Arikiem Levy, powstał wyjątkowy system oświetlenia wnętrz STICKS, który jeszcze przed wprowadzeniem do masowej sprzedaży został doceniony przez ekspertów i nagrodzony prestiżową 2019 Archiproducts Design Awards.

STICKS, to kreatywny zestaw narzędzi do integracji elementów oświetleniowych we wnętrzu.

Minimalistyczne aluminiowe pręty, czyste i graficzne, przekształcają światło liniowe w pływającą rzeźbę, tworząc Przestrzenie bez granic.

Jednym z celów projektanta była minimalizacja użytego materiału do stworzenia systemu świetlnego. Aluminiowy profil z którego STICKS jest zbudowany i umożliwia lekki obrót każdego drążka wokół własnej osi, co pozwala umieść światło we wszystkich kierunkach w dowolnym momencie. Poszczególne elementy mają 1,5m, 2m i 3m. W ramach jednego obwodu istnieje możliwość połączenia o długości 6,5m.

VIBIA, Sticks designed by Arik Levy

Na serię lamp Flat składa się lampa wisząca, sufitowa, stołowa i podłogowa w wariancie ze stolikiem.

Wiszące lampy Flat to metalowe płaszczyzny umieszczone na różnych wysokościach. Są delikatne, wydają się unosić nad głową.

Podłogowa lampa Flat jest bardzo atrakcyjna. Występuje w małych i dużych rozmiarach z pojedynczą lub podwójną metalową „patelnią”, która działa jak pomocniczy mebel.

Plafony FLAT ze źródłami LED wykonane są z metalowych płaszczyzn umieszczonych na różnych wysokościach.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *