Bloggers Zone 2020 na Home Decor w Poznaniu

W dniach 25-28.02 w Poznaniu odbyły się jedne z większych w kraju, targi aranżacji i dekoracji wnętrz, Meble Polska/Home Decor/Arena Design. W ramach tego wydarzenia, po raz siódmy odbyła się wystawa Trendy inicjowana i organizowana przez grupę blogerek wnętrzarskich, projektantek wnętrz, trenwatcherek Bloggers Zone. 

Twórczynie pragnęły zwrócić uwagę na kreujące się kierunki w aranżacji wnętrz, zaprezentowane przez najsłynniejszą grupę forecasterów Stilbüro bora.herke.palmisano, podczas targów Ambiente we Frankfurcie. Na to coroczne wydarzenie czekają trendwatcherzy z całego świata. Na postawie tej prezentacji w najbliższym czasie będą powstawać nowe, modne kolekcje mebli i dekoracje do wnętrz. Polskie blogerki zinterpretowały te doniesienia i przełożyły je na przestrzeń domową. Tak powstała strefa #BloggersZone2020

„Nowe wyzwania inspirują do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Zmiany zachodzące w klimacie wymuszają zapotrzebowanie na zrównoważoną produkcję, przyjazną dla środowiska, w oparciu o gospodarkę cyrkularną.” – Stilbüro bora.herke.palmisano

Inicjatorkami strefy Bloggers Zone 2020 były:

Ula Michalak, prowadzi blog wnętrzarski interiorsdesignblog.com. Stylistka wnętrz, pomysłodawczyni  i ogranizator Meetblogin, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich. Na poznańskich targach Home Decor, od 6 lat aranżuje 100metrowe stoisko w ramach Bloggers Zone.  Od kilku lat uczestnik Safari Blog, inicjatywy DDN News. W ramach tego projektu, wybrani z całej Europy blogerzy wnętrzarscy, odwiedzają stoiska, zaproszeni przez najlepsze marki iSaloni na Milan Design Week. Jej blog wnętrzarski to pochwała dla kolorów w szlachetnych aranżacjach. Uwielbia amerykański glamour w najlepszej odsłonie. Jej blog to również portfolio autorskich stylizacji wnętrz. Inspirują ją projekty najlepszych amerykańskich projektantów, Nate’a Berkusa, Kelly Wearstler czy Ashley Darryl.

Kasia Gal, projektant i dekorator wnętrz,. W swoich projektach łączy funkcjonalność, prostotę i elegancję. Balans, światło, kolor i przestrzeń to czynniki, które wykorzystuje do kreowania ponadczasowych wnętrz. „Najważniejszy w procesie projektowania jest właściciel mieszkania i jego potrzeby, dlatego uważnie słucham i upewniam się, że tworzę przestrzeń, która jest w pełni dostosowana do stylu życia i osobowości klienta. Czy wystrój jest formalny, czy nie, tradycyjny, czy nowoczesny, funkcjonalność i komfort są najważniejsze” – Kasia Gal.

W pracy wykorzystuję doświadczenie i wiedzę, które zdobyła podczas wielu lat spędzonych w Anglii, Hiszpanii, Francji i Izraelu oraz w czasie podróży do najdalszych zakątków świata.

Dagmara Jakubczak, historyk sztuki, projektantka wnętrz, krytyk designu. Podróżuje po świecie odwiedzając najważniejsze targi i festiwale, niezwykłe miejsca, wyjątkowe wydarzenia i wystawy związane z obszarem poszukiwań. Wyprawy te dokumentuje na kanale YT: Akademia Dagmary oraz na stronie FORelements.pl. Pokazuje jak przenikają się różne dziedziny kreatywne, jak na siebie wpływają i wzajemnie inspirują; jak żywa jest idea disegno. Prowadzi szkolenia i wykłady. Jest twórcą teorii znaczenia cybernetyki w designie.

Marta Cerkownik, projektant wnętrz. „Uwielbiam piękne wnętrza. Uwielbiam je tworzyć, przebywać w nich ale też zmieniać rzeczywistość, która nas otacza”. Chociaż z zawodu jest prawnikiem, potrzebowała przestrzeni estetycznej w której mogłaby się realizować. Propaguje styl belgijski, jego prostotę i elegancję. Nie podąża ślepo za modą. Poszukuje wnętrz klasycznych, ponadczasowych i eleganckich. Lubi wnętrza niepowtarzalne, niebanalne chętnie łączy faktury i materiały. Uwielbia drewno, len, kamień oraz jasne wnętrza w kolorach ziemi.

Kocha Włochy, ich kuchnię, dizajn, modę, a w tym wszystkim włoską dbałość o szczegóły. Marta uważa, że Włoska twórczość w każdej dziedzinie jest wyrafinowana i dopracowana chociaż zasadniczo też opiera się na prostocie.

Jeżeli można powiedzieć, że istnieje styl belgijsko – włoski to jest jego największą fanką.

Anna Katarzyna Betnarska, projektantka i autorka bloga klikinterior.pl Architekturę wnętrz kończyła osiem lat temu w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, a doświadczenie projektowe zdobywała we własnej pracowni, na licznych kursach i warsztatach. Uważa, że człowiek nie może obyć się bez piękna. Potrzeba piękna daje o sobie znać i staje się na tyle silna, że gotów jest podjąć działania w kierunku jej zaspokojenia. Chętnie pomaga w tym działaniu, dążąc przy tym aby wnętrze spełniało zasady funkcjonalności i harmonii z naturą.

Tegoroczna edycja Bloggers Zone opierała się głównie o najbardziej zmysłowy i subtelny trend ‘shaped + softened’ . Chodzi o naturalne, zaoblone i delikatne kształty, jakby zaczerpnięte organicznie z przyrody. Zmysłowe, gładkie i bezpieczne formy mają nas odcinać od wulgarnego i krzykliwego świata zewnętrznego. Nienachalna kolorystyka z palety barw ziemi jest manifestacją i powrotem do natury. Takie barwy są gwarancją spokoju i odprężenia. Naturalne materiały, bawełna, len kamień, drewno to pochwała tradycji i kultury, gdzie prace rzemieślników były najwyżej cenione. 

W oparciu o ten kierunek twórczynie wybierały produkty aranżacji wystawy, dbając, by każdy element był spójny, mimo iż w kolaboracji wystapiło blisko 20 marek.

Bazą do prezentacji była kolorystyka zawarta w tapecie RYNGO, London Art. Wszelkie odcienie szarości i beżu blogerki starały się pokazać w kolejnych elementach. Etniczny wzór tapety, również wpisuje się doskonale w tendencję, ku chwale rękodziełu. Tapeta stanowiła wyjątkową ozdobę, spinającą całą kompozycję.

LONDONART to włoski producent tapet na zamówienie. A w zasadzie więcej niż producent – to twórca produktów autentycznego kunsztu zaspokajających potrzebę piękna u nawet najbardziej wymagających klientów.

Tożsamość marki to połączenie mody, elementów graficznych, architektury, materiałów, tkanin i estetyki, które pasują do różnych stylów życia w harmonijny i funkcjonalny sposób.

https://www.londonart.it

https://www.instagram.com/londonartwallpaper

https://www.facebook.com/londonartwallpaper

Obok wyjątkowej wystawy, organizatorzy zadbali również o ciekawy i inspirujący program spotkań. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się wykłady dotyczące trendów oraz zwracające uwagę na detal we wnętrzu, prowadzone przez eksperta designu, historyka sztuki, Dagmarę Jakubczak. Jednym z partnerów prelekcji był holenderki producent klamek i uchwytów, Formani.

Chociaż szczegóły są tylko niewielką częścią całości, mogą ją poprawić lub zniszczyć. Z takiego założenia wyszli założyciele holenderskiej marki FORMANI® produkującej okucia drzwiowe. Stanowią one bowiem jeden z takich – nomen omen – kluczowych elementów. Wchodząc przecież do domu, otwierając drzwi czy okno – w pierwszej kolejności napotykamy zwykle klamkę czy uchwyt.

Dlatego firma postawiła na ścisłą współpracę z projektantami, a produkty FORMANI® zyskały reputację w świecie designu jako coś więcej niż tylko detal. Jak to ujął Charles Eames: „tworzą projekt”.

https://formani.nl/en/

https://www.instagram.com/formani_doorware/

https://www.facebook.com/formaniholland/

Dużą atrakcją była również zabawa konkursowa zorganizowana przy współpracy z marką Slamp. Uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością i wyobraźnią. Należało wykonać zdjęcie aranżacji z wykorzystaniem lampy Lafleur i wrzucić je na swój profil na Instagram. Nagrodzono dwa zdjęcia Pani Dagmary Jakuczak oraz Pani Nataszy Oparskiej. Zwycięzcy otrzymali lampy Lafleur od marki Slamp.

Kolejna, ósma edycja Bloggees Zone już za rok. Czym zostaniemy zaskoczeni? Tego dowiemy się w ostatnich dniach lutego 2021 roku. 

1 thought on “Bloggers Zone 2020 na Home Decor w Poznaniu”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *