FORMANI® to holenderska firma  produkująca okucia drzwiowe i okienne. Mottem fabryki jest powiedzenie Charles’a Eames’a, który twierdził iż „projekt tworzą detale”. Idąc z duchem tej prawdy założyciele marki postawili przy tworzeniu swoich produktów – na ścisłą współpracę z designerami. Dzięki tej współpracy klamki, uchwyty sygnowane FORMANI® mają wśród wnętrzarzy opinię czegoś więcej niż tylko „elementu wykończeniowego”.
Projektowali dla nich między innymi: założyciel marki Dutch Design – Jan des Bouvrie, Piet Boon, Tord Boontje czy Edward Van Vliet.
Właściciele firmy równie wielką wagę co do projektu – przykładają do tego, aby ich produkty wykonywane były z najwyższej jakości materiałów, z dbałością o każdy szczegół i staranne wykonanie.  To te powody przyczyniły się do tego, że okucia Formani nie tylko znalazły uznanie u klientów, ale także wielokrotnie nagradzano je prestiżowymi nagrodami branżowymi.  

Ostatnio ofertę fabryki wzbogaciły wykonywane ze stali nierdzewnej akcesoria łazienkowe, zaprojektowane w duchu holenderskiego minimalizmu (autorstwa Piet Boon’a).