Firmę Terzani S.R.L. założył we Florencji, stolicy Toskanii, w 1972 r. Sergio Terzani. Od początku łączył w swoich produktach tradycyjną włoską sztukę rzemieślniczą z nowoczesnymi technologiami i designem, po to by tworzyć luksusowe, wyjątkowe oprawy oświetleniowe. 

Każda „rzeźba świetlna” z logo Terzani zawsze wykonywana była, i tak jest do dziś, z użyciem tradycyjnych metod obróbki szkła i metalu oraz z dbałością o każdy detal.
Projektują dla nich najsławniejsi  designerzy świata. Terzani ma zaszczyt współpracować z tak utalentowanymi artystami, jak: Barlas Baylar, Dodo Arslan, Jean-François Crochet, Maurizio Galante i wieloma innymi.
Konsekwentnie tworzą oryginalny i rozpoznawalny styl marki. Dzięki eksperymentom z nowymi metodami produkcji i nowatorskimi pomysłami, Terzani stał się znany z projektów wykorzystujących ruch i światło do kształtowania przestrzeni.

Lampy z tym logo wyróżnia na rynku ich oddziaływanie na emocje.

Unikalny styl marki wymagał od designerów umiejętności łączenia w harmonijną całość ważnych cech: elegancji, wyrafinowania, innowacyjności technicznej i oryginalności… I – choć fabryka wykorzystuje  w wyrobach najnowsze technologie, to produkty Terzani zawsze powstają z naturalnych materiałów, wytwarzanych ręcznie, tradycyjnymi metodami, przez lokalnych mistrzów rzemiosła. 

Każda lampa jest przedmiotem użytkowym, ale też rzeźbą, każda ma tworzyć we wnętrzu grę świateł i cieni, w pełnej harmonii z otoczeniem.