Londonart Wallpaper założył w 2011 r. designer Nicola Bottegal.  To stosunkowo młoda, ale już znana i uznana firma produkująca ekskluzywne tapety na zamówienie. Wystarczy wybrać wzór, wersję kolorystyczną oraz kształt i wymiary powierzchni, która ma być wytapetowana, a o resztę zadbają graficy firmy.
Elegancja użytych materiałów, odważne, innowacyjne wzornictwo i idealne dopasowywanie się do dowolnego projektu to cechy, które definiują markę od początku. 

Projektowane przez Londonart tapety, a od niedawna również dywany  – to dzieła sztuki, które są odpowiedzią na potrzebę piękna nawet najbardziej wymagających klientów. Ale tapety to nie tylko dekoracja. Ważna jest ich funkcjonalność: te robione „na wymiar” dają oryginalną możliwość rozwiązywania problemu „trudnych” ścian. Można ich użyć w każdej niemalże przestrzeni. Również takiej, które stawia tapetom wysokie wymagania: np. w łazienkach, gdzie są narażone na działanie wody i wilgoci, w kuchniach, a nawet na ścianach zewnętrznych. Tapety London Art zwykle są też dziełami sztuki: wiele wzorów to efekt pracy designerów, architektów, ilustratorów, malarzy, grafików, tatuażystów i stylistów. Projektowały dla nich takie osobowości, jak Marcel Wanders, Carlo Colombo, Ferruccio Laviani, Elena Salmistraro i wielu innych.