Firma Saba powstała w 1988 r., w okolicach Padwy jako producent głównie mebli tapicerowanych. Już zatem ponad 30 lat w fabryce tej produkuje się nowoczesne, designerskie meble, zapewniając ich użytkownikom wspaniały relaks i wypoczynek.
Znakomici projektanci (np.: Sergio Bicego, Giuseppe Vigano…), materiały najwyższej jakości, komfort, nowatorskie pomysły i mistrzowski poziom wykonania to podstawa każdego projektu marki. Choć nierzadko projektantom firmy nie brakuje odwagi, prezentując nowe pomysły, to starają się oni jednak, by ich zapał do eksperymentowania nie przekraczał granicy rozsądku i aby stale ograniczała go troska o ergonomię i jakość mebla. Zawsze kierują się zasadą,  że designerskie produkty powinny być nie tylko doskonałe technicznie, ale też odpowiadać na rzeczywiste potrzeby użytkowników, a ich estetyka ma wyzwalać w ludziach dobre emocje.
Klient  wybiera spośród wielu możliwości wykończenia, detali i deseni, by w rezultacie wybrać do domu indywidualnie dobrany do jego potrzeb i gustu model mebla.