Agata Rauch consulting

Wszystko zaczęło się od wakacji we Włoszech w roku 2000. Pracowałam wtedy jako kupiec od oświetlenia dla dużej sieci marketów budowlanych. Okoliczności sprawiły, że mogłam odwiedzić tego lata chyba każdego producenta oświetlenia z północnych, a później też z centralnych obszarów Półwyspu Apenińskiego. I wtedy zaraziłam się. Miłością do lamp, do designu, do włoskiego stylu życia.

Wkrótce ta moja prywatna pasja zamieniła się w konkretne działania biznesowe. Porzuciłam pracę dla „sieciówki” – zamieniając ją na pracę w nowopowstałej prywatnej firmie zajmującej się importem i sprzedażą oświetlenia tzw. „designerskiego”. Zaczęłam jeździć na wszystkie istotne targi branżowe. I tak od przeszło dwudziestu lat – regularnie odwiedzam Mediolan, Frankfurt, Paryż, a ostatnio także Barcelonę czy belgijskie Kortrijk. 

Gdy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, posypały się dla mnie propozycje przedstawicielstwa (agencji) włoskich i hiszpańskich firm, które doceniły moją wiedzę na temat rynku, uznanie dla ich produktów oraz znajomość języków obcych.
Ja z kolei, zafascynowana ich architekturą i wnętrzami budzącymi zachwyt, wzornictwem, modą oraz stylem życia, uznałam, że warto takiej nowej działalności spróbować.

Dziś w portfolio agencji Agata Rauch Consulting (ARC) znajdują się następujące marki:

  • oświetleniowe : VIBIA, TERZANI, SYLCOM, AROMAS DEL CAMPO, VISUAL COMFORT
  • meblowe: SABA ITALIA,
  • tapety i dywany: LONDONART,
  • Klamki i akcesoria meblowe: FORMANI

Powoli ale stale, świadomie i starannie poszerzam ofertę mojej firmy. Zanim dołączę do swojego portfolio kolejną markę, oprócz oceny oferty produktowej fabryki – cech takich, jak design, jakość, innowacyjność – przyglądam się uważnie wizji, która za nią stoi oraz formom pracy. Równie ważna jak sam produkt jest dla mnie bowiem tradycja, doświadczenie, historia pisana przez ludzi budujących markę.

Wysoko cenię rodzinny charakter reprezentowanych przeze mnie firm. Wierzę, że miłość ludzi do siebie nawzajem przelewana jest na produkt, który dzięki temu zyskuje duszę.
Firmy rodzinne prowadzą zwykle pasjonaci i mistrzowie w swoich dziedzinach. I tacy są też producenci, których agencja ARC reprezentuje w Polsce.

Współpraca

Zapraszam do współpracy architektów, projektantów i stylistów oraz firmy handlowe i salony sprzedaży, zainteresowane wysokiej klasy artykułami do dekoracji i aranżacji wnętrz.
Służymy informacjami dziennikarzom i redaktorom specjalistycznych mediów, zajmujących się pisaniem o współczesnej architekturze i designie.

Agencja Agata Rauch Consulting oferuje rzecz w projektowaniu wnętrz kluczową: wsparcie każdej współpracującej ze mną firmy. 

Traktujemy indywidualnie każdy projekt aranżacji i wyposażenia wnętrz prywatnych lub publicznego użytku. Obsługujemy architektów projektujących hotele, biurowce, budynki mieszkalne, indywidualne projekty mniejszego i większego budownictwa. Odpowiemy na wszystkie Państwa potrzeby. Pomożemy też znaleźć odpowiedź na wszelkie inne zapytania ze strony rynku. 

Dysponujemy zdjęciami aranżacyjnymi, prezentującymi oświetlenie, meble i dodatki zastosowane już w realizacjach projektantów, zdjęciami packshotowymi oraz modelami 3D. 

Wspieramy architektów i projektantów wiedzą i doświadczeniem, organizując dla naszych Klientów i Współpracowników spotkania, wykłady i prezentacje z udziałem przedsiębiorców reprezentowanych przez agencję ARC.