Współczesny design, w 100% wyprodukowany we Włoszech – Penta Light projektuje i produkuje wysokiej jakości lampy o nowoczesnym wzornictwie. W swojej historii firma zinterpretowała idee rozchwytywanych i nieprzewidywalnych projektantów, przekształcając ich wizję w przedmioty, w których formalne piękno spotyka się z użytkową funkcjonalnością.
Penta Light skupia się na przyszłości, dzięki eleganckim lampom, które jednocześnie odnoszą się do domu i potrzeb wymagających klientów. Wszystkie produkty charakteryzuje surowość, precyzja oraz dbałość o szczegóły i wykończenia. Właśnie dlatego wśród materiałów znajdziemy przede wszystkim szlachetne materiały, takie jak drewno, szkło, metal, tkanina. Bez wątpienia DNA Penta Light, pomysły oraz know-how reprezentują włoski design, jednak zarówno inspiracje jak i zasięg obejmują cały świat.
Ekskluzywność produktów Penta Light opiera się na sprawdzonym połączeniu jakości, elegancji, funkcjonalności i doskonałemu doborowi materiałów. Aby osiągnąć ten cel, należy wykazać się niezwykłą konsekwencją. Przede wszystkim mówimy tu o ekstremalnej specjalizacji produkcji, o stałej wymianie know-how z technikami i projektantami oraz o ścisłej kontroli jakości.
W 2014 roku firmę Penta Light przejął Andrea Citterio, który nadał nowy charakter strukturze korporacyjnej i w ciągu następnych czterech lat przekształcił ją w Grupę. Od 2017 do końca 2018 roku Grupa przejęła i założyła trzy nowe spółki: Penta Architectural w zakresie oświetlenia technicznego, P custom na potrzeby oświetlenia personalizowanego oraz Arredoluce Milano 1943, która przewiduje reedycję dzieł historycznych zaprojektowanych przez mistrzów włoskiego designu. Dzięki tym czterem firmom, z których każda wiedzie prym w swojej dziedzinie, Penta ugruntowała swoją istotną rolę na rynku oświetlenia. Teraz można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że marka oferuje rzeczywiście kompleksowe rozwiązania oświetleniowe.