PORADA jest włoską firmą rodzinną, istniejącą już ponad pół wieku. Stworzył ją Luigi Allievi, który od 1948 r. robił krzesła dla kilku firm ze słynnego meblarskiego regionu Como. Dwadzieścia lat później, w 1968 r.,  postanowił założyć własną firmę, a wkrótce w pracy zaczęli pomagać mu jego synowie.
Podstawą działań w firmie jest jakość i profesjonalizm. Ogromne doświadczenie w obróbce drewna w krótkim czasie zapewniło marce renomę i dobrze zdefiniowaną tożsamość: producenta luksusowych, eleganckich i nowoczesnych mebli dla wymagającego klienta. Kontakt z wyrobami fabryki nie pozostawia najmniejszych wątpliwości – od pierwszej chwili wiadomo, że ma się do czynienia z na wskroś włoskim towarem klasy premium.

Kolekcja produktów PORADA jest duża i różnorodna. Składają się na nią liczne meble, sprzęty i akcesoria – krzesła, stoły, kredensy, sofy, lustra, itd., itd., powstające we współpracy z doskonałymi projektantami takimi jak: Marconato i Zappa, Carlo Ballabio, Staffan Tollgard, Patrick Jouin, David Dolcini, Emmanuel Gallina, Stefano Bigi, Gino Carollo, Tarcisio Colzani, Studio Opera, Dainelli Sudio i Studio Buratti.